• Aktualności

            • 1 miejsce w Konkursie Wojewódzkim

            •  

              Mamy ogromny zaszczyt poinformować, że uczennica klasy VII a

              Maja Wróbel zajęła 1 miejsce w konkursie wojewódzkim!

               

              Organizatorem konkursu był Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, w ramach konkursu „Aktywni Błękitni - Szkoła przyjazna wodzie”. W konkursie plastycznym udział mogli wziąć jedynie uczniowie tych szkół, które we właściwym terminie zgłosiły swój udział w zadaniu „Aktywni Błękitni - Szkoła przyjazna wodzie”. Informacja o tym, że na konkurs wpłynęło prawie tysiąc prac była ogromnym zaskoczeniem. Tym bardziej cieszy nas fakt, że praca naszej uczennicy została oceniona tak wysoko. Tematyka konkursu dotyczyła sfery wodnej, a dokładniej „Moje ulubione zwierzę podwodne”.

              Uczniowie naszej szkoły bardzo mocno się zaangażowali i łącznie zebrano 30 prac we wszystkich kategoriach wiekowych. Dzięki udziałowi w takich akcjach w dzieciach udaje się wyrabiać empatię i dbałość o własne środowisko.

              Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w konkurs bardzo serdecznie dziękujemy.

              Koordynatorami akcji są: Katarzyna Ryniak, Aldona Maksym, Renata Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

              O szczegółach można poczytać na stronie organizatora konkursu:


              https://rzeszow.wody.gov.pl/aktualnosci/1699-znamy-juz-wyniki-konkursu-plastycznego-pt-moje-ulubione-zwierze-podwodne

            • Morskie opowieści zamknięte w ciasteczkach

            • W marcu przystąpili do kolejnego zadania w ramach wojewódzkiego konkursu „Aktywni Błękitni- Szkoła przyjazna wodzie”. Tym razem było to wspólne pieczenie ciasteczek, ozdabianie zarówno dekoracjami jak i rymowankami o oszczędzaniu wody w Krasiczynie. Wspólne pieczenie zorganizowane przez koordynatorów akcji dla uczniów klas 4 i 5, było fantastyczną okazją do integracji między klasowej. Ponad to wyrabianie ciasta, wałkowanie, wykrawanie, dekorowanie i pakowanie było wspaniałą lekcją sprawności manualnej. Od kilku lat ciastoterapia zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, ponieważ pozwala rozładować napięcie, poprawia koncentrację i doskonali zdolności manualne. Wspólne pieczenie w szkole stało się doskonałą okazją do uczenia dzieci prostych czynności w kuchni, umacniać więzi i budować nowe relacje. Po zapakowaniu ciasteczek, uczniowie udali się z nimi w różne miejsca Krasiczyna. Częstowali własnymi wypiekami pracowników Urzędu Gminy Krasiczyn i napotkanych przechodniów. Nie zapomniano o odwiedzeniu takich miejsc jak kwiaciarnia, apteka czy Gminna Biblioteka Publiczna.

              Koordynatorami akcji w naszej szkole są: Katarzyna Ryniak, Aldona Maksym, Renata Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z tego przedsięwzięcia.

            • Posprzątajmy razem z Aktywnymi Błękitnymi

            • Jednym z działań podjętych przez koordynatorów akcji „Aktywni Błękitni - Szkoła przyjazna wodzie” było zorganizowanie akcji sprzątania terenów nadbrzeżnych. Uczniowie klasy 5, w asyście trzech nauczycieli aktywnie włączyli się w działania ekologiczne. W efekcie udało się uzbierać kilka worków śmieci, które po segregacji trafiły do właściwych pojemników. Akcja sprzątania trenów nad brzegiem rzeki San w Krasiczynie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że uczniowie już umówili się z koordynatorami na kolejne sprzątanie. Takie działania mają istotne znaczenie dla lokalnej społeczności, gminy, a w efekcie planety i całej ludzkości. Sprzątanie śmieci, które zostawiają zarówno turyści odwiedzjący Krasiczyn, jak i mieszkańcy jest bardzo ważną działalnością, która edukuje nie tylko dzieci, ale całe społeczeństwo. Uczniowie klasy 5 wracający z workami pełnymi śmieci wzbudzali zainteresowanie napotkanych osób i mieli okazję do opowiedzenia o działaniach w ramach konkursu „Aktywni Błękitni…”. Koordynatorzy akcji doskonale wiedzą, że im szybciej dzieci wyrobią w sobie nawyk segregacji i sprzątania, tym większa szansa na oczyszczenie świata i uczynienie go przyjaznym dla ludzi i innych organizmów.

              Koordynatorami akcji w naszej szkole są: Katarzyna Ryniak, Aldona Maksym, Renata Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z tego przedsięwzięcia.

            • Kamishibai na rzecz Aktywnych Błękitnych

            • Przystępując do ogólnopolskiej akcji „Aktywni Błękitni – Szkoła przyjazna wodzie” koordynatorzy wiedzieli, że przed nimi ogromne wyzwanie. Polega ono na najskuteczniejszym zaopatrzeniu uczniów naszej szkoły w wiedzę na temat wody, jej znaczenia, zagrożeń i życia, jakie istnieje dzięki tej cieczy. W celu pełniejszego dotarcia do uczniów koordynatorzy zaprosili Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasiczynie, Panią Magdalenę Błachut do zaprezentowania bajki. Sposób i metoda przekazania treści „Bajki o Wiśle” były bardzo oryginalne. Pani Dyrektor opowiedziała bajkę wykorzystując teatrzyk Kamishibai. Ta japońska sztuka opowiadania ma bogatą tradycję. Jej podstawowym elementem jest drewniana skrzynka butai, w formie rozkładanego teatrzyku. Wewnątrz umieszczone są karty z ilustracjami, a przy tym każda karta to kolejny fragment opowieści. Pani Dyrektor przekładając następne ilustracje prowadziła ciekawą narrację. Uczniowie klasy 4 i 5 poznali opowieść o najwspanialszej, polskiej rzeczce z  wykorzystaniem sztuki z innego kontynentu. Kamishibai to nie tylko narzędzie kreatywnego działania, ale również aktywizująca metoda pracy z uczniem. Celem zajęć zorganizowanych w naszej szkole było uwrażliwienie uczniów na piękno słowa i kulturę teatralną oraz zapoznanie z urokami rzeki. Prezentowane treści tak bardzo spodobały się uczniom, że podziękowali Pani Dyrektor gromkimi brawami.

              Koordynatorami akcji w naszej szkole są: Katarzyna Ryniak, Aldona Maksym, Renata Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z tego przedsięwzięcia.

            • Eksperymenty wodne

            • Jednym z działań zrealizowanych w naszej szkole w ramach konkursu „Aktywni Błękitni – Szkoła przyjazna wodzie” były eksperymenty wodne. Do zadania zaangażowani zostali uczniowie klasy 6. Pod okiem koordynatorów akcji przeprowadzono pięć eksperymentów, których zadaniem było ukazania roli wody w poszczególnych procesach. Działania dostarczyły uczniom niezliczonej ilości nowych przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk. Eksperymenty wodne, z wykorzystaniem dodatkowych składników stałym się wspaniałym sposobem na rozwijanie ciekawości i kreatywności. Dzięki łączeniu ze sobą poszczególnych składników dzieci obserwowały reakcje oraz poznawały zasady rządzące światem nauki. Dodatkowo uczniowie rozwijali umiejętności obserwacji, analizy i wnioskowania. Koordynatorom akcji udało się w uczniach uwolnić indywidualny potencjał i współdziałanie.

              Koordynatorami akcji w naszej szkole są: Katarzyna Ryniak, Aldona Maksym, Renata Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z tego przedsięwzięcia.

            • Gra Wodne wiry

            • Wytłumaczyć, wskazać właściwą drogę, zachęcić, wspierać - to gotowy przepis aby uczniowie sami stworzyli coś wyjątkowego. Tak właśnie udało się opracować grę planszową z poleceniami, pułapkami i niezliczoną ilością zagadek na tematy związane w wodą. Bystrość umysłu, pomysłowość i staranność uczniów tak bardzo zaskoczyła koordynatorów akcji „Aktywni Błękitni- Szkoła przyjazna wodzie”, że grę planszową zaczęto wykorzystywać na przerwach lekcyjnych w celu uatrakcyjnienia czasu wolnego dzieci. Do takich działań uczniowie zostali zachęceni przez szereg poprzedzających spotkań, pogadanek z koordynatorami akcji. Świadomość, jak ważne jest środowisko wodne stała się inspiracją do zabaw z wykorzystaniem wiedzy na temat wody. Zobaczcie sami i oceńcie kreatywność uczniów klasy 5.

              Koordynatorami akcji w naszej szkole są: Katarzyna Ryniak, Aldona Maksym, Renata Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • Morskie maski karnawałowe

            • Tegoroczny karnawał zakończyliśmy nie tylko szkolną dyskoteką ale także konkursem na maski karnawałowe. Do tych corocznych tradycji, w tym roku dołączono zabawę polegającą na przygotowaniu maski karnawałowej motywem nawiązującej do podwodnych zwierząt. Celem tej zabawy było zwrócenie uwagi uczniów na zwierzęta morskie, z którymi na co dzień nie mamy styczności, a które są istotną częścią ekosytsemu. Motyw zaczerpnięty został z działań wynikających z akcji „Aktywni Błękitni- Szkoła przyjazna wodzie”. Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych materiałów i struktur, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na rozwój sensoryczny. Dziecko poznaje wówczas różne materiały, ich plastyczność i samodzielnie z nimi eksperymentuje. Edukacja w tym zakresie sprzyja lepszej koncentracji, spostrzegawczości w kolejnych latach. Uczniowie byli tak zaabsorbowani tworzeniem masek, że powstała cała kolekcja podwodnego świata.

              Koordynatorami akcji są: Katarzyna Ryniak, Aldona Maksym, Renata Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • III miejsce naszej drużyny w Powiatowych Igrzyskach Dzieci

            • W dniu 7 marca 2024 r. odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców w Birczy. W turnieju wzięły udział cztery drużyny ze szkół podstawowych w Orłach, Stubnie, Birczy i Krasiczynie. Głównym celem naszego wyjazdu było zdobycie nowego doświadczenia, poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, rozwijanie odporności emocjonalnej w sytuacjach porażki lub zwycięstwa, poznawanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego oraz dobra zabawa.


              Reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na III miejscu w turnieju czego serdecznie im gratulujemy!

               

              Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:


              Klasa IV: Szymon Kazienko, Miłosz Małek, Karol Podolak,
              Klasa V: Filip Figlarowicz, Kacper Ostrowski, Karol Pankiewicz, Tomasz Przybyłowicz, Gabriel Rajzer,
              Klasa VI: Michał Kurasz, Jakub Pels, Szymon Ryglowski, Jakub Staszkiewicz.


              Opiekunkami i trenerami podczas zawodów byli Pan Piotr Cisek i Pani Ewa Pankiewicz. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

            • Szkolne rekolekcje wielkopostne

            • Okres Wielkiego Postu jest szczególnym czasem, w którym nie tylko przygotowujemy się do przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, ale przede wszystkim jest szansą na nawrócenie i zbliżenie do Boga. Pomocą w tym świętym czasie służą nam wielkopostne nabożeństwa takie jak Droga Krzyżowa czy Gorzkie Żale, ale nie tylko. Ważnym momentem dla każdego chrześcijanina są rekolekcje, w których na nowo staramy się usłyszeć głos Boga, uświadomić sobie, czego z miłości do nas dokonał Chrystus  i wrócić, jak marnotrawny syn, w Jego objęcia. 

              W dniach 4 i 5 marca uczniowie naszej Szkoły przeżywali swoje ćwiczenia duchowe pod przewodnictwem ks. prał. Andrzeja Ramsa, proboszcza i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie (diec. tarnowska). Uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe, w budynku kościoła parafialnego, wysłuchali ciekawych konferencji na temat Eucharystii, modlitwy i potrzeby pojednania z Bogiem. Usłyszeli także o współczesnych zagrożeniach, jakie czyhają na dzisiejszą młodzież. W pierwszym dniu rekolekcji dzieci i młodzież wspólnie przeżywały Drogę Krzyżową, w drugim zaś dniu wspólną Eucharystię. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i modlitwę!

            • Udział naszych uczniów w Biegu Tropem Wilczym

            • W niedzielę, 3 marca 2024 r. na wzgórzu zamkowym w Przemyślu odbył się Bieg Tropem Wilczym- Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To już 12. edycja tego największego biegu pamięci w Polsce.

              Przygotowano trzy trasy:

              • 600 metrów - dla dzieci do 10 lat,
              • 1963 metry (w 1963 r. zginął w walce Józef Franczak, ostatni Żołnierz Wyklęty),
              • 6 kilometrów.

              W biegu wzięli udział nasi uczniowie: Ola (kl. VI), Staś (kl. I) i Franek Kowalscy (kl. II a). Gratulujemy młodym biegaczom!

              To sportowe wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Przemyski Klub Biegacza.

            • Wyjazd kl. VII B do kina "Helios"

            • Dla młodzieży seans w kinie to podróż do świata magii. Duży ekran i niezwykła atmosfera pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Dlatego 23 lutego klasa VII b miała okazję obejrzeć w kinie Helios film pt. AKADEMIA PANA KLEKSA. Seans poprzedzony był specjalną edukacyjną wideoprelekcją.

              Miała ona na celu w pełni świadomie obejrzeć film, zwrócić uwagę na najważniejsze wątki, wyjaśnić trudniejsze kwestie. Poruszono następujące zagadnienia edukacyjne:

              • Współpraca, altruizm, empatia – lekcja wartości w Akademii pana Kleksa.
              • Możesz być, kim tylko zechcesz! O mocy kształtowania swojej przyszłości.
              • Na czym polegają mechanizmy sztuki filmowej.

              Dodatkową zachętą do obejrzenia filmu była reżyserska interpretacja powieści o Panu Kleksie, twórcy filmowi uwspółcześnili bowiem historię, wprowadzając aktualne konteksty społeczne i kulturowe, a także czyniąc głównego bohatera… dziewczynką (Adą Niezgódką).

              Film wzbudził pozytywne emocje  i po seansie wywołał burzliwe dyskusje wśród młodych kinomanów, które dopiero uspokoiły przekąski w licznych punktach gastronomicznych znajdujących się w galerii.

            • 650 ROCZNICA URODZIN ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

            • Co roku nasza szkoła pamięta o urodzinach naszej patronki. W tym roku szkolnym obchodzimy pełną 650 rocznicę urodzin św. Jadwigi królowej. 16 lutego, w przededniu właściwych urodzin, uczciliśmy naszą Jubilatkę, ubierając się na ten dzień w kolory występujące w herbie królowej Jadwigi: żółty, czerwony, biały i błękitny. Plakaty na tę uroczystość przygotowała Klaudia Martyńska, która była pomysłodawczynią całego projektu. Szkoła została też ozdobiona okazjonalnymi gazetkami.

            • Sukces Alicji Polkowskiej w XV Otwartych Mistrzostwach w łyżwiarstwie szybkim

            • W dniu 16.02.2024 r. na Sztucznym Lodowisku POSiR odbyły się XV Otwarte Mistrzostwa w łyżwiarstwie szybkim o Puchar Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu.
              W rywalizacji wzięło udział ponad 60 uczniów ze szkół podstawowych: SP nr 1, SP nr 5, SP nr 16, SP w Krasiczynie. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Goclonowi za zaproszenie! Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Pana Marka Kuchcińskiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla, Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Pana Piotra Pilcha oraz Prezydenta Miasta Przemyśla Pana Wojciecha Bakuna. Organizatorem zawodów byli: Szkoła Podstawowa nr 1 im Henryka Sienkiewicza w Przemyślu, Uczniowski Klub Sportowy „Śródmieście” w Przemyślu oraz Stowarzyszenie Absolwentów  Szkoły Podstawowej nr 1 im Henryka Sienkiewicza w Przemyślu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. VI: Kornelia Fok i Blanka Stawarz oraz Amelia Fok i Alicja Polkowska  z kl. VIII. Alicja uplasowała się na III pozycji w kategorii klas 7-8. Serdecznie gratulujemy Ali jak i również wszystkim zawodnikom i dziękujemy za walkę, fantastyczną atmosferę w duchu sportowej rywalizacji. Brawo!
              Opiekunem podczas zawodów była nauczycielka wychowania fizycznego Pani Ewa Pankiewicz. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

            • Klasa IV na warsztatach "Majsterkowo"

            • W środę 14.02.2024 r. uczniowie kl. IV, Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie, wraz z wychowawcą pojechali do marketu Castorama w Przemyślu na warsztaty „Majsterkowo”. Czwartoklasiści jechali busem gminnym, za co serdecznie dziękujemy.

              Warsztaty w markecie odbyły się w bardzo miłej atmosferze – Panie prowadzące zajęcia przygotowały dla nas elementy z drewna, z których uczniowie samodzielnie tworzyli samoloty. W ruch poszły młotki, gwoździe, kombinerki, klej na gorąco. Bardzo pilnowaliśmy zasad bhp, więc obyło się bez urazów, wszystkie palce całe :) Samoloty mogliśmy dodatkowo ozdobić w dowolny sposób. Mieliśmy do dyspozycji taśmy, naklejki, kredki woskowe. Przy okazji okazało się, że są w kl. IV uczniowie, którzy baaardzo interesują się historią lotnictwa. Brawo Szymek! Panie prowadzące warsztaty dziwiły się jak szybko dzieci uporały się z zadaniem, ale my mieliśmy dodatkowy punkt programu, więc wszystkim się spieszyło. Po gromkich podziękowaniach za zajęcia szybciutko poszliśmy pieszo do McDonald’s :). Pominiemy milczeniem kto, co, ile zjadł, ale wszyscy byli zadowoleni i lekko ociężali po drugim śniadaniuJ Było bardzo wesoło i bardzo grzecznie dlatego już planujemy kolejną wycieczkę. Na wszystkie wyjścia i wyjazdy serdecznie zapraszamy rodziców.

              Ten długo oczekiwany przez nas wyjazd na warsztaty był możliwy dzięki zaangażowaniu rodziców uczniów klasy IV, za co gorąco dziękujemy i prosimy o więcej :)

            • Walentynki

            • Dnia 14.02.2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii i przyjaźni. Walentynki to również święto zakochanych. Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych walentynkę – wiersz albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Nazwa Walentynki pochodzi od imienia św. Walentego- patrona zakochanych.
              Tradycyjnie Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie kartki zostały rozdane w czasie zajęć lekcyjnych przez Olę i Gabrysię. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.
              Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym. Nasi uczniowie jak zwykle spisali się na medal.
              W tym dniu odbył się również  „Walentynkowy kiermasz dla Lenki" uczennicy klasy II A, która zmaga się z mukowiscydozą. Jak zwykle niezawodne i niezłomne dziewczyny z Tęczowego Przedszkola przygotowały słodkie pyszności- cakepopsy, które można było zakupić i w ten sposób pomóc naszej koleżance. Zbiórka została też przeprowadzona dzień wcześniej, na dyskotece karnawałowo - walentynkowej, a Wasza hojność przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!

               

              Dzięki Wam i Waszym wielkim sercom udało się zebrać w naszej szkole 1,501,37 zł. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy, że możemy na Was zawsze liczyć!

               

            • Rozstrzygnięto szkolny konkursu plastyczny „Najpiękniejsza maska karnawałowa”

            • Tegoroczną dyskotekę karnawałową tradycyjnie rozpoczęliśmy od rozstrzygnięcia konkursu plastycznego zatytułowanego „Najpiękniejsza maska karnawałowa”, który odbył się już po raz piąty i miał na celu m.in.: promowanie uczniów uzdolnionych technicznie i plastycznie, kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi materiałami plastycznymi oraz pobudzanie wyobraźni dzieci. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-V oraz kl. VI-VIII. Jury (panie: Katarzyna Ryniak, Katarzyna Kubas oraz Aldona Maksym) któremu przewodniczył Dyrektor Szkoły Pan Marek Kuźmiek, wyłoniło zwycięzców.

               

              WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO:

               

              Klasy IV-V

              I miejsce – Klara Maksym, kl. V

              II miejsce – Szymon Walczak, kl. IV

              III miejsce – Victoria Szuban, kl. V i Kacper Olszański, kl. IV

               

              Klasy VI-VIII

              I miejsce: Klaudia Martyńska, kl. VI

              II miejsce: Aleksandra Kowalska, kl. VI

              III miejsce: Kinga Osiadły, kl. VII A

               

              Konkurs przygotowały panie: Katarzyna Ryniak, Katarzyna Kubas oraz Aldona Maksym. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, zaś zwycięzcy nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krasiczynie. Bardzo dziękujemy za sfinansowanie nagród.

              Wkrótce wszystkie maski będzie można obejrzeć w budynku nr 2 na parterze. Zapraszamy do albumu fotograficznego, gdzie  znajdują się zdjęcia masek prezentowanych przez ich autorów.

               

              Gratulujemy zwycięzcom!

            • Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa

            • W dniu 13.02.2024r.w świetlicy szkolnej odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka karnawałowo-walentynkowa dla klas IV-VIII zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W pięknie udekorowanej sali, gdzie karnawałowe barwy złota i srebra mieniły się urzekającym blaskiem, mieszając się z intensywną czerwienią walentynkowych serduszek, uczniowie radośnie i ochoczo ruszyli w tany i pląsy. Prym na parkiecie, podobnie jak na dyskotece andrzejkowej, wiedli chłopcy i dziewczęta z kl.VII A. Wymyślne taneczne kroki i figury oraz niezawodna belgijka porwały wszystkich bez wyjątku :) Zapraszamy do obejrzenia filmiku oraz do albumu fotograficznego.

            • Ferie w szkole

            • Szkoła Podstawowa w Krasiczynie w trosce o swoich uczniów zorganizowała zajęcia feryjne i tym samym zapewniła szerokie możliwości aktywności dzieciom. Ferie zimowe, nawet gdy za oknem brakowało śniegu, były wspaniałą okazją do zabaw, integracji miedzyklasowej i kreatywnego wykorzystania czasu wolnego. W pierwszym tygodniu ferii szkolnych, uczniowie klas od pierwszej do piątej mieli okazję do uczestnictwa w różnorodnych zajęciach. Program obejmował atrakcje, które  dostosowane były do wieku i zainteresowań uczestników.

              W ramach działań zrealizowano zajęcia z zakresu:

              • warsztatów plastycznych z wykorzystaniem różnych materiałów np. z gliny;
              • zabaw dydaktycznych ukierunkowanych na pogłębianie posiadanych umiejętności;
              • gier i zabaw ruchowych np. zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach;
              • konkursów integracyjnych;
              • zajęć warsztatowych z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai;
              • zajęć kulinarnych w postaci robienia i dekorowania ciastek;

              Zajęcia odbywały się zarówno na terenie szkolnej świetlicy jak i w pomieszczeniach Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasiczynie. Równolegle do zajęć dla klas 1-5 na sali gimnastycznej odbywały się zajęcia sportowe zarówno dla uczniów szkoły w Krasiczynie oraz szkół średnich. Dzięki temu wszyscy uczniowie mieli szansę aktywnego spędzenia czasu podczas przerwy od nauki. Pod okiem trenera mogli doszkolić własne umiejętności sportowe. Zajęcia były szansą do integracji z rówieśnikami. Niewątpliwie były też okazją do czerpania radości z aktywności fizycznej.

              Zajęcia feryjne były świetną okazją do budowania więzi społecznych i wspólnego spędzania czasu w pozytywnym środowisku szkolnym. Dla wielu uczniów czas spędzony w szkole był okazją do nauki wzajemnej tolerancji i akceptacji, budowania więzi, wiary we własne możliwości, nauki praktycznych umiejętności, a przede wszystkim było to radosne celebrowanie wolnego czasu.

              Składamy serdeczne podziękowania dla Urzędu Gminy Krasiczyn za umożliwienie aktywności na dmuchanych zjeżdżalniach, a także Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasiczynie za wsparcie w postaci udostępnienia sali wraz ze wszystkimi niezbędnymi materiałami, które umożliwiły zorganizowanie niezwykle interesujących zajęć warsztatowych dla naszych uczniów.

            • Wizyta wolontariuszy w EDPS w Prałkowcach z okazji Dnia Babci i Dziadka

            • 26.01.2024r. (piątek) wolontariusze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej   w Krasiczynie kolejny raz w tym roku szkolnym udali się z wizytą do pensjonariuszy Ekumenicznego Domu Pomocy Społecznej w Prałkowcach. Wyjazd odbył się z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przypadających na 21. i 22. dzień stycznia. Opiekunami wolontariuszy były PaniMarzanna Zachara i Pani Monika Chruszcz. W wyjeździe towarzyszyła nam Pani Jolanta Kostkiewicz – nauczycielka matematyki w SP w Krasiczynie. Dojazd busem szkolnym do Prałkowiec  umożliwił nam Wójt Gminy Krasiczyn Pan Tadeusz Bobek – dziękujemy serdecznie. Powrót jak zwykle został w większej części zabezpieczony przez rodziców. Niewielka grupa uczniów wróciła do Krasiczyna pod opieką opiekunów busem kursowym.

              Spotkanie z mieszkańcami domu opieki odbyło się dzięki siostrze Dyrektor i siostrze  Markijanie w sali terapii zajęciowej, gdzie zebrali się ci pensjonariusze domu, którzy są w stanie poruszać się o własnych siłach lub z pomocą sióstr i opiekunek – na wózkach lub przy pomocy chodzików. Uczniowie przygotowali dla pensjonariuszy – dla babć i dziadków, których w większości nikt nie odwiedza, drobne słodkie podarunki. Rozdali je mieszkańcom po złożeniu życzeń i odśpiewaniu  a capella „sto lat”. To bardzo miłe chwile dla wszystkich – starsi ludzie czekają na nas i nie szczędzą nam ciepłych słów, a wolontariusze cieszą się, że mogli sprawić im przyjemność. Robimy przy tym trochę zamieszania, ale pensjonariusze bardzo to lubią.

              Część słodkich upominków uczniowie rozdali w sali terapii zajęciowej, pozostałe słodkości opiekunowie zanieśli osobom, które przebywają w swoich pokojach.

              Było łuskanie orzechów (siostry maja ich nieskończoną ilość), wspólne rozmowy. Tradycyjnie chłopcy grali w szachy z jednym z pensjonariuszy. Oczywiście siostry przygotowały dla nas cukierki i pyszną herbatę, którą wypiliśmy wspólnie z pensjonariuszami.

               Zaplanowaliśmy już kolejne spotkanie w połowie marca, na które serdecznie zapraszamy.