• Aktualności

            • Spotkanie z funkcjonariuszami policji

            • W dniu 5 października uczniowie klas VIII a i VIII b wzięli udział w spotkaniu z sierżantem sztabowym Emilią Bazan i starszym sierżantem Krzysztofem Kopczakiem

              Odpowiedzialność prawna nieletnich jako sprawców czynów karalnych, przejawy demoralizacji, zakładanie kont w Internecie i podawanie fałszywej tożsamości, stalking, wykorzystywanie wizerunku bez zgody, to tylko niektóre z tematów poruszonych podczas pogadanki profilaktycznej, którą przeprowadzili policjanci.  Celem tej wizyty w naszej szkole było uświadomienie uczniom jakie konsekwencje spotykają sprawców, nawet jeśli są to osoby nieletnie. Uczniowie dowiedzieli się o zasadach postępowania z osobą niepełnoletnią, a także zapoznani zostali z podstawowymi pojęciami: nieletni, małoletni, czyn karalny, demoralizacja oraz dowiedzieli się, jakie są konsekwencje prawne popełnienia wykroczeń i przestępstw. Poruszono kwestie związane z przemocą słowną, fizyczną i ekonomiczną. Celem czwartkowego spotkania było zarówno zwiększenie świadomości młodego pokolenia w kwestii zagrożeń, w tym również internetowych, jak i uświadomienie o konsekwencjach prawnych.

               Spotkanie zorganizował pedagog szkolny Pani Renata Garbarczyk.

            • Rajd ścieżką przyrodniczą „Dolina Hołubli”

            • W piątek 29 września uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Ryniak wyruszyli na rajd ścieżką przyrodniczą „Dolina Hołubli”. Wyjście było wcześniej uzgodnione z przedstawicielem Nadleśnictwa Krasiczyn - Panią Martyną Śliwińską – Siuśtą, która od lat aktywnie uczestniczy w pracy naszej szkoły. Pogoda fantastyczna, przepiękne okoliczności przyrody, znakomite humory – wszystko było tak jak trzeba. A nawet lepiej… Okazało się, że las ma dla nas prezenty – uczniowie zebrali po drodze grzyby rosnące przy trasie, które, oczywiście, zostały sprawdzone przez leśnika. Wszystkie, które zebraliśmy okazały się jadalne :) Mało tego – dostaliśmy też pamiątki z rajdu z podkładek z drzew rosnących w lesie – magnesiki ze zwierzętami ze stempelków. Stemplowaliśmy sami :) Było też ognisko przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa Krasiczyn, kiełbaski i wspólne śpiewanie. Przypomnieliśmy sobie zasady przebywania w lesie, poznaliśmy ciekawostki ścieżki przyrodniczej, poznaliśmy się lepiej. Wracaliśmy do Krasiczyna lekko umorusani, spoceni i uśmiechnięci. Chcemy więcej takich dni :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej pierwszej, wspólnej wyprawy.

            • Konkurs plastyczny "Najpiękniejsze budowle europejskich miast”

            • 28 września 2023 r. poznaliśmy wyniki Szkolnego konkursu plastycznego „Najpiękniejsze budowle europejskich miast”, zorganizowanego z okazji XXII Europejskiego Dnia Języków, który obchodziliśmy 26 września.

              Celem tego przedsięwzięcia było poznanie znanych europejskich budowli, poszerzanie wiedzy z zakresu kulturoznawstwa, kształtowanie postaw tolerancji wobec innych narodowości oraz prezentacja twórczości dziecięcej.

              Konkurs został skierowany do uczniów klas I-III. Każdy mógł przedstawić dowolną techniką znaną europejską budowlę. Dzieci wykazały się wielką pomysłowością i zaangażowaniem. Najczęściej wybieraną budowlą była oczywiście Wieża Eiffla, ale mali artyści chętnie wybierali również Big Bena oraz Krzywą Wieżę w Pizie. Do organizatorów Pani Aldony Maksym oraz Pani Katarzyny Kubas wpłynęło ponad 30 prac.

              Komisja konkursowa pod przewodnictwem Dyrektora Szkoły Pana Marka Kuźmieka rozstrzygnęła konkurs.

               

              OTO WYNIKI

                

              I miejsce – Jakub Polkowski  (kl. III)

              II miejsce – Zuzanna Kaleta (kl. II B)

                                   Emilia Kubik (kl. II B),

                                   Pola Prokopska  (kl. III)

              III miejsce – Michał Jarzynka (kl. II A)

                                    Aleksandra Litwin (kl. III)

                                     

              WYRÓŻNIENIA: 

              Nikodem Rybak (kl. I), Tymoteusz Tajak (kl. I), Laura Wanat (kl. I), Zuzanna Król (kl. I), Aurelia Lubińska (kl. II A), Julia Świerk (kl. II A), Karol Bobek (kl. II A), Antoni Jasiński (kl. II A), Karolina Jurczak (kl. II B), Gabriela Baran (kl. II B), Daria Amarowicz  (kl. III), Olivia Szuban (kl. III), Emilia Gut (kl. III), Marcel Prokopski (kl. III).

              Zdobywcy I, II i III miejsca oraz wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody, zaś wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy.

              GRATULUJEMY!

              Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród, zaś wszystkim młodym artystom za zaangażowanie i wielką kreatywność, natomiast zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do albumu fotograficznego oraz do szkoły, gdzie  na parterze oraz I piętrze można obejrzeć wystawę prac konkursowych.

            • "Dekalog Lekkiego Tornistra"

            • "Dekalog Lekkiego Tornistra" to coroczna akcja organizowana w szkołach przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Przemyślu. Jej celem jest zwrócenie uwagi, zarówno rodziców jak i uczniów na wagę tornistrów i plecaków. Niewłaściwe nawyki zwią­zane z nosze­niem wielkiego bala­stu na ple­cach oraz utrzymy­wa­niem nie­pra­wi­dło­wej postawy ciała mogą przy­czy­nić się do bólów kręgosłupa, nie­pra­wi­dło­wej sta­tyki ciała, a w efek­cie dopro­wa­dzić do poważ­nych scho­rzeń orto­pe­dycz­nych i neu­ro­lo­gicz­nych. W tym roku również pracownicy SANEPID-u odwiedzili uczniów naszej szkoły i zważali ich plecaki uczniom klas od 1 do 4. Ważeniu poddani zostali zarówno uczniowie jak i ich tornistry. Dla wielu zaskoczeniem był ciężar jaki noszą każdego dnia na swoich plecach. Spotkanie było również okazją do przypomnienia ogólnych zasad higieny osobistej i dbania o właściwy rozwój fizyczny. W trosce o wyrabianie prawidłowych nawyków uczniowie otrzymali broszury informacyjne, dlatego prosimy rodziców o zapoznanie się z ich treścią.

              Spotkanie zorganizował pedagog szkolny - Pani Renata Garbarczyk.

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • Olimpijskie złoto dla uczniów kl. II b

            • W Jubileuszowej -  XX Powiatowej Olimpiadzie Sportowej „Igrzyska radości, zdrowiem przyszłości” uczestniczyli uczniowie klasy II b pod opieką Pani Joanny Bielańskiej (wychowawcy), Pani Marty Kostki (koordynatora olimpiady) i Pani Ewy Pankiewicz (nauczyciela wychowania fizycznego).

              Olimpiada odbyła się 27 września w ZS im. Tadeusza Kościuszki w Nehrybce. Od dwudziestu lat uczestniczą w niej uczniowie nauczycieli zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta – Grupa Przemyśl.

              Honorowy Patronat nad olimpiadą sprawuje Starosta Przemyski Pan Jan Pączek, który w tym roku był obecny i wraz z uczniami zapalił olimpijski znicz.

              Zespoły uczniów – w trzech kategoriach wiekowych – rywalizowały ze sobą w trzech  konkurencjach: bieg sztafetowy, bieg z piłką i bieg z przewlekaniem szarfy.

              Drużyna klasy II b: Buś Gracjan, Jurczak Karolina, Kaleta Zuzanna,  Kubik Emilia, Mliczek Marcel, Litwin Szymon, Szpuntowicz Milena, Tkacz Agata-  wywalczyła olimpijskie złoto – pierwsze  miejsce w kategorii klas drugich.

              Drugoklasiści  wykazali się dużą sportową walecznością i hartem ducha. Jesteśmy z nich bardzo dumni.

              Współzawodnictwu uczniów sprzyjały odświętna, sportowa atmosfera, piękna pogoda, wspaniały kompleks sportowy i niezwykła gościnność gospodarzy. 

              Pani Ewa Pankiewicz oprócz  kibicowania uczniom, dokumentowania ich zmagań sportowych, pełniła funkcję sędziego pomocniczego.

              Uczniów do olimpiady przygotował Pan Marek Skwaro – Wicedyrektor.

              Po zawodach odbyło się spotkanie zwycięskiej drużyny z Dyrektorem szkoły Panem Markiem Kuźmiekiem. Uczniowie wręczyli Panu Dyrektorowi zdobyty puchar, pochwalili się medalami i dyplomami. Pan Dyrektor pogratulował zawodnikom zwycięstwa oraz życzył dalszych sportowych sukcesów.

              Uczestnicy olimpiady dziękują Panu Markowi Kuźmiekowi Dyrektorowi Szkoły za wsparcie wyjazdu na zawody i serdeczne przyjęcie zwycięskiej drużyny.

            • Spotkanie z przewodnikiem turystycznym

            • 27 września to szczególny dzień dla każdego, kto zajmuje się turystyką.  W ten dzień bowiem wypada Światowy Dzień Turystyki. Uczniowie klasy IV i V pod opieką swoich wychowawców Pani Jolanty Kostkiewicz i Katarzyny Ryniak uczestniczyli w spotkaniu z przewodnikiem turystycznym w zamku w Krasiczynie. Pan Marek Sus zaprezentował zebranym role i zadania osoby, która chce zawodowo zająć się prezentowaniem piękna danego miejsca. Przedstawił swoje sprawdzone metody na zainteresowanie dzieci historią i przeszłością wybranego zabytku, omówił sposoby na zaciekawienie turystów przeszłością danego miejsca. Uczniowie  mieli również okazję poznać historię zamku i jego mieszkańców. Dla wielu wizyta na płacowym dziedzińcu była okazją do zobaczenia ”od kuchni” jak wygląda praca przewodnika turystycznego.

              Spotkanie zorganizował pedagog szklony - Pani Renata Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • Zajęcia kulinarne w kl. II a

            • Prawidłowe odżywianie i nawyki z tym związane uczą od najmłodszych lat jak dbać o własne zdrowie. Dnia 27 września 2023r. podczas lekcji  edukacji technicznej uczniowie klasy II a pod okiem swojej wychowawczyni Pani Oktawii Oszczypko  wykonywali samodzielnie zdrowe kanapki oraz sałatki  owocowe. Dzieci przypomniały sobie zasady poprawnego odżywiania i jakie produkty są zalecane w żywieniu na przykładzie piramidy zdrowia.   Poznały korzyści wynikające ze spożywania zdrowych produktów, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe, warzywa i owoce.  Po wskazówkach o higienie oraz bezpieczeństwie uczniowie  chętnie przystąpili się do pracy. Z przyniesionych produktów powstawały kolorowe, wesołe kanapki, pełne witamin sałatki i szaszłyki. Uczniowie wykazali się bogatą wyobraźnią, a praca przyniosła wszystkim wiele radości. Następnie odbyła się degustacja a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. Zapraszamy do obejrzenia zdjeć.

            • Projekcja filmu pt. "Ulmowie. Błogosławiona rodzina"

            • 26 września uczniowie klas 6-8 wzięli udział w projekcji filmu pt. "Ulmowie. Błogosławiona rodzina". Seans odbył się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu w kontekście minionej uroczystości beatyfikacyjnej w Markowej.  

              Celem wyjazdu było przede wszystkim zapoznanie uczniów z historią życia błogosławionych męczenników; uświadomienie wielkości zbrodni, jakich dokonywano na społecznościach chrześcijańskich i żydowskich w czasie II wojny światowej; ukazania dobra, które pokonuje zło; zaprezentowanie sensu poświęcenia i człowieczeństwa, które triumfuje.

              Opiekunami wycieczki byli: Ks. Sławomir Nowak, P. Jolanta Buczyńska, P. Bernadeta Mucha, P. Ewa Pankiewicz i ks. Mariusz Fal. 

            • Iluzja i magia na wyciągniecie ręki

            • 25 września uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w spotkaniu z iluzjonistą. Podczas przedstawienia mogli nie tylko być obserwatorami ale również aktywnie uczestniczyć w zabawie na scenie. Dzieci na własne oczy zobaczyły: sztuczki karciane, żonglerkę, złudzenia, leitację i wiele innych trików. Zachwytom i pytaniom jak to możliwe nie było końca. Ponadto każdy uczeń otrzymał upominek w postaci balona, który w sprytny sposób zamienił się na naszych oczach w pieska, miecz lub piękny kwiatek dla dziewczynek. Występ iluzjonisty przysporzył wiele radości nie tylko najmłodszym ale również starszym uczniom naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

            • Wizyta wolontariuszy w Ekumenicznym Domu Pomocy Społecznej w Prałkowcach

            • W piątek 22.09.2023 r., po raz pierwszy w tym roku szkolnym, członkowie Szkolnego Wolontariatu pojechali do Ekumenicznego Domu Pomocy Społecznej w Prałkowcach. Uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami Szkolnego Wolontariatu na rzecz EDPS: Panią Marzanną Zacharą, Panią Katarzyną Ryniak, Panią Moniką Chruszcz oraz z Panią Renatą Garbarczyk po obowiązkowych zajęciach szkolnych odwiedzili pensjonariuszy domu pomocy.

              Wolontariat na rzecz EDPS w Prałkowcach prowadzimy od wielu lat, za każdym razem jest inaczej bo uczniowie są inni, pensjonariusze, którzy się z nami spotykają, też nie zawsze są Ci sami. Ale w tym roku… nasi uczniowie spisali się na medal :) Były rozmowy ze starszymi osobami, planszówki, puzzle, zasłużone przegrane w szachy :). Były też spontaniczne brawa dla jednego z Panów po odczytaniu wiersza jego wnuczki. Cały czas były z nami Siostry Służebniczki NMP prowadzące EDPS oraz Panie opiekujące się pensjonariuszami na co dzień. Największe podziękowania należą się Siostrze Dyrektor Annie Drozd, która spokojnie, z wrodzoną delikatnością wprowadziła nas w funkcjonowanie domu.

              Naprawdę bardzo miło spędziliśmy ten czas i już umówiliśmy się na kolejne odwiedziny, bo „babcie” i „dziadkowie” nie chcieli się z nami rozstać. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie uczniom i opiekunom i… do zobaczenia pod koniec października. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.

            • Wizyta wolontariuszy w Schronisku „Arka” w Przemyślu

            • W dniu 22.10.2023 r. uczniowie kl. VIII B i kilkoro z kl. VIII A wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego – Panią Lilianną Grodecką i Panią Ewą Pankiewicz – udali się na pierwszy w tym roku szkolnym wolontariat do Schroniska „Arka” w Przemyślu.

              Już od bramy słychać było gromkie poszczekiwania, znak, że podopiecznych w schronisku nie brakuje. I rzeczywiście, wszystkie boksy były zapełnione psiakami, w niektórych przebywało nawet po 2 pieski.

              Na widok wolontariuszy wszystkie radośnie merdały ogonami, głośnym szczekaniem i skomleniem, domagając się spaceru. I zaczęło się: podskoki, harce, bieganie, drapanie za uszami, dokarmianie i tak w nieskończoność :)

              Aplauz wzbudził też boks po brzegi wypełniony malutkim cudnymi kociętami, które żałosnym popiskiwaniem i miauczeniem poruszyły wszystkie wrażliwe serduszka :)

              Pieski wypieszczone i  wyspacerowane grzecznie wróciły do swoich boksów, gdzie będą cierpliwie czekać na kochające domki. Pewnie niedługo, ponieważ na szczęście ludzi dobrej woli nie brakuje.

            • Wizyta klasy II a w Komendzie Straży Pożarnej w Przemyślu

            • Dbanie o bezpieczeństwo swoje i  innych to jeden z najważniejszych celów, które należy kształtować u dzieci od najmłodszych lat. Młody obywatel powinien wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo ma się zwrócić o pomoc.

              Aby zrealizować te cele, dnia 19 września 2023 roku, uczniowie klasy IIa z wychowawczynią Panią Oktawia Oszczypko oraz Panią Katarzyną Kubas udali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Celem wycieczki było również poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy tegoż ciężkiego zawodu, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Już samo wejście do budynku PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Pan prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Witold Kazienko oraz Pan Dariusz Prokopski serdecznym uśmiechem przywitali nas  i z otwartymi dłońmi  wprowadzili uczniów w zaczarowaną atmosferę  niesamowitego, strażackiego świata. Dzięki uprzejmości, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, miały  możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Uczniowie zadawali ogrom pytań, na które Panowie odpowiadali z ogromnym zaangażowaniem ukazując swoją niesamowitą wiedzę. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze, przekonały się jak cenna jest każda minuta i sprawność fizyczna.  Strażacy pokazali dzieciom wozy strażackie, oraz sprzęt ratowniczy. Były to między innymi: kamera termowizyjna, urządzenia do cięcia metalu i szyb aby uwolnić poszkodowanych,  kombinezony ochronne w razie skażeń chemicznych lub do usuwania gniazd owadów. Dodatkowo ogromną atrakcją jaką zafundowali dzieciom Panowie Strażacy było ukazanie w akcji dmuchawy oddymiającej, dzięki której uczniowie "odfruneli prawie do nieba" ;-) Opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych wzbudziły u dzieci pełen uznania obraz pracy starażaka, co więcej w niektórych z nich obudziło się marzenie aby podjąć się w dorosłości tego ważnego zawodu. Kto wie... Wielką atrakcją przygotowaną przez Panów była możliwość korzystania z węża strażackiego i próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach. Pamiątkowe zdjęcie ze strażakami przed wozem strażackim zakończyło naszą wycieczkę w komendzie, która pozostawiła u najmłodszych ogrom wrażeń. Ostatnim punktem programu było dodatkowe osłodzenie humorów w cukierni Fiore.

              Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej w Przemyślu za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka. Szczególne podziękowania składamy Panu Witoldowi Kazienko i Panu Dariuszowi Prokopskiemu, którzy podczas wycieczki byli naszymi opiekunami i przewodnikami.  Dziękujemy, że podzielili się z uczniami swoją ogromną wiedzą i w interesujący sposób przybliżyli nam zawód strażaka.

              Zapraszamy do albumu fotograficznego!

            • 30 lat Sprzątania świata w Polsce!

            • W tym roku odbył się wyjątkowy finał Akcji Sprzątanie świata, ponieważ od pierwszego worka zebranego w czasie finału w 1994 roku mija dokładnie 30 lat! Z raportów z poprzednich Akcji wynika, że od początku w polskiej edycji Clean Up The World wzięło udział ponad 20 milionów uczestników. To oraz fakt, że odbywa się ona nieprzerwanie od 30 lat, czyni tę Akcję tak wyjątkową w skali świata. W roku jubileuszu akcja ruszyła pod hasłem: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

              Lokalna akcja w ramach Sprzątania świata odbyła się także w naszej małej ojczyźnie, czyli na obszarze Gminy Krasiczyn. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie tradycyjnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Wraz z nauczycielami wychowania fizycznego posprzątali pobliskie tereny. Dzieci były pełne zapału. Teraz nasza okolica lśni czystością, a każdy, nawet najmłodszy uczeń naszej szkoły wie, jak ważna jest ochrona środowiska.

              Zapraszamy do albumu fotograficznego.

            • „Dwa spojrzenia na miasto–z podziemi i wieży pooglądaj Przemyśl, entuzjasto”

            • Dnia 14 września, pomimo niesprzyjającej pogody, klasy VII a i b pod opieką wychowawców wyruszyły na wycieczkę do Przemyśla. Tematem przewodnim wyprawy było hasło „Dwa spojrzenia na miasto –  z podziemi i wieży pooglądaj Przemyśl,  entuzjasto”. Najpierw uczniowie zwiedzili z przewodnikiem Podziemną Trasę Turystyczną. Mieli okazję poznać jadłospisy dawnych mieszczan i zobaczyć multimedialny stół mieszczański. Przy ulicy Basztowej przewodnik przybliżył im historię murów miejskich.  W innych salach zobaczyli młyn, przystań wodną, wnętrze renesansowego kramu pasmanteryjnego czy wnętrze ówczesnej apteki. Dzieci  obejrzały teatrzyk, który zapoznał ich z przedstawicielami dawnych zawodów wykonywanych przez mieszkańców Przemyśla. Mieli także okazję pooglądać film 3D.  Projekcja z przestrzennym dźwiękiem pozwoliła zobaczyć niejako na żywo wszystko, czego uczniowie dowiedzieli się podczas zwiedzania. Następnie wszyscy udali się na Wieżę Katedralną. Aby podziwiać panoramę Przemyśla, musieli pokonać aż 260-stopni!

              Na koniec wycieczki uczniowie mogli zregenerować nadwątlone siły odpoczywając i spożywając pizze, lody oraz inne pyszności.

               Dzieci zadowolone wróciły do szkoły.

            • Szkolni piechurzy w akcji

            • Jak co roku kl. VI powitała rozpoczęcie roku szkolnego rajdem ścieżką przyrodniczo-edukacyjną „Do Ralla” wraz ze swoją wychowawczynią Panią Jolantą Buczyńską i nauczycielem wychowania fizycznego Panią Ewą Pankiewicz.

              12 dzień września okazał się słoneczny i piękny, co dodatkowo zachęciło wszystkich uczestników rajdu do pieszej wędrówki. Podczas marszu dojrzeliśmy różne rodzaje grzybów: od prawdziwków, maślaków, kozaków po czerwone muchomory. Oglądaliśmy i zachwycali  się żabami, żabkami i kijankami, które spotykaliśmy w kałużach wzdłuż trasy. Najwięcej śmiechu, radości i pomysłów rozrywki było podczas biwakowania. Piekliśmy kiełbasę, ziemniaki, chleb i jabłka w ognisku przygotowanym własnymi rękoma. Wymyślaliśmy wesołe zabawy. Przez cały czas towarzyszył nam przyjemny chłód lasu, a więc nie odczuwaliśmy wysokiej temperatury powietrza. Dopiero droga powrotna- w słońcu – pozbawiła nas sił i dała odczuć zmęczenie.

              Ale było super!!! Świetnie spędziliśmy wspólny czas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • Rajd klas VIII

            • W dniu 8 września 2023 roku klasy VIII a i VIII b uczestniczyły w rajdzie ścieżką przyrodniczo-kulturową "Do Ralla". Celem rajdu  było poznanie zakątków naszej gminy oraz jej walorów przyrodniczych, propagowanie turystyki pieszej oraz zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie przyrody. Uczestnicy wyruszyli ze szkoły w kierunku miejscowości Tarnawce. Po drodze odpoczęli przy ognisku z pieczeniem kiełbasek i pianek. Zabawa była przednia, pogoda piękna a rajd udany. Organizatorem rajdu była Pani Ewa Pankiewicz, którą wspomógł w sprawowaniu opieki nad uczniami Pan Artur Piętka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

            • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

            • W poniedziałek 4 września 2023 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Tradycyjnie o godz. 8:00 zgromadziliśmy się w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Marcina w Krasiczynie na Mszy Św., której przewodniczył ks. Proboszcz Sławomir Nowak, homilię wygłosił ks. Marisz Fal, zaś animację muzyczną i liturgiczną podjęli uczniowie z Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Na zakończenie tradycyjnie odśpiewaliśmy hymn szkoły.

              Po wspólnej Eucharystii udaliśmy się do sali gimnastycznej. Zgodnie z ceremoniałem szkolnym na początku apelu wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Dyrektor Szkoły Pan Marek Kuźmiek przywitał wszystkich zgromadzonych: Sekretarza Gminy Krasiczyn Pana Jerzego Gruszeckiego, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Panią Magdalenę Błachut, a także nauczycieli, rodziców i oczywiście uczniów. Szczególnie serdecznie powitał najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole. Pan Marek Kuźmiek krótko przedstawił organizację nowego roku szkolnego oraz życzył wszystkim owocnej pracy.

              W tym uroczystym dniu Sekretarz Gminy Pan Jerzy Gruszecki wręczył Pani Oktawii Oszczypko akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

              Podczas uroczystości Dyrektor Szkoły wręczył nauczycielom: Pani Jolancie Buczyńskiej, Pani Liliannie Grodeckiej oraz Panu Arturowi Piętce podziękowania i nagrody jubileuszowe z okazji długoletniej pracy pedagogicznej oraz Pani Wioletcie Galiczyńskiej – również dziękując za długoletnią pracę w szkole. 

              Po części oficjalnej przeszliśmy do klas, gdzie przyszedł czas na pierwsze powakacyjne spotkanie z wychowawcami i kolegami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

              Wszystkim uczniom i nauczycielom

              życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!

               

            • Szkolenie żołnierzy 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

            • W dniach 1-2 lipca żołnierze 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili się na terenie Gminy Krasiczyn. W intensywnym szkoleniu, w ramach którego odbyła się także przeprawa przez rzekę San, wzięło udział kilkudziesięciu żołnierzy. Nieocenioną pomoc, przemyscy terytorialsi uzyskali od gminy Krasiczyn, w tym dostęp do infrastruktury, usprawniającej logistyczne zabezpieczenie zajęć. Wielkie podziękowania należą się Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie, Panu Markowi Kuźmiekowi, który udostępnił pomieszczenia szkolne do dyspozycji żołnierzy.

              To już nie pierwszy raz, kiedy współpraca Wojsk Obrony Terytorialnej z lokalnym samorządem daje realne owoce, dzięki którym żołnierze w trakcie ćwiczeń i w razie realnych zagrożeń będą mogli reagować szybciej i  jeszcze bardziej skutecznie.

            • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

            • 23 czerwca 2023 r. zabrzmiał ostatni dzwonek i  uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. 

              Po Mszy Św. w Kościele Parafialnym w Krasiczynie udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Na wstępie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Dyrektor Szkoły Pan Marek Kuźmiek przywitał wszystkich zgromadzonych, po czym podsumował mijający rok szkolny. 

              Dyrektor Szkoły wręczył świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, zaś rodzice wzorowych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Uczniowie, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem otrzymali również upominki od Rady Rodziców.

              Uczennica kl. VIII B Laura Kubik otrzymała Nagrodę Dyrektora za wybitne wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Laura jest laureatką Przedmiotowego Konkursu z Języka Niemieckiego.  

              Wyróżnieni zostali także uczniowie klas VIII, którzy reprezentowali szkołę w zawodach sportowych i wielokrotnie stawali na podium.

              Tomasz Osada (kl. VIII a), Konrad Szmuc (kl. VIII a), Filip Suchojad (kl. VIII a), Jakub Chuchra (kl. VIII b), Marcin Litwin (kl. VIII b), Mateusz Litwin (kl. VIII b), Radosław Kozioł (kl. VIII b) oraz Olaf Pawliszak  (kl. VIII b) otrzymali dyplomy, puchar oraz upominki od Rady Rodziców.

              Podczas wręczenia świadectw i nagród obecny był przewodniczący Rady Rodziców Pan Mariusz Szuban.

              W tym dniu nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Uczniów należących do pocztu sztandarowego  (Oliviera Rachwała, Beatę Narożnowską i Zuzannę Wróbel) zastąpili młodsi koledzy (chorąży Piotr Jurczak z kl. VII b, asysta Alicja Polkowska z kl. VII a oraz  Martyna Kądziołka z kl. VII b).

              Podczas uroczystości Dyrektor Szkoły uhonorował Wicedyrektora Szkoły Pana Marka Skwarko za długoletnią, owocną pracę nauczycielską oraz podziękował Pani Liliannie Grodeckiej za czasowe pełnienie funkcji Wicedyrektora Szkoły.

              Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły Pan Marek Kuźmiek podziękował rodzicom uczniów za owocną współpracę oraz życzył całej społeczności szkolnej udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie wszyscy uczniowie udali się do swoich klas, gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa.

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w albumie fotograficznym.

               

              Życzymy pełnych niezapomnianych wrażeń,

              ale i jednocześnie bezpiecznych wakacji!

            • Pożegnanie ósmoklasistów

            • W środę 21.06.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej odbyła się uroczystość z okazji ukończenia szkoły przez uczniów klas ósmych. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów i wychowawców – Panią Katarzynę Ryniak i Pana Bogusława Bielańskiego. Oprócz wychowawców, nauczycieli, uczniów młodszych klas i pracowników szkoły obecni byli przedstawiciele instytucji stale i systematycznie współpracujących z naszą placówką. Urząd Gminy Krasiczyn reprezentowały Pani Ewa Prokopska i Pani Iwona Borsuk. Swoją obecnością zaszczyciły nas Pani Zofia Zwolińska – Dyrektor Tęczowego Przedszkola w Krasiczynie oraz Pani Bogumiła Zwolińska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Nie mogło zabraknąć także Pani Magdaleny Błachut – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej na prawach biblioteki powiatowej. Na uroczystości obecni byli niemal wszyscy rodzice uczniów klas ósmych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność w tym ważnym dla ósmoklasistów dniu.

              Podczas programu uczniowie pięknie tańczyli, deklamowali i śpiewali. Były podziękowania za cierpliwość i przeprosiny za wszystko co było nie tak :) Pierwsze kroki ósmoklasistów w naszej szkole wspominały Pani Zofia Zwolińska i Pani Joanna Bielańska, które wprowadzały naszych absolwentów w świat literek i cyferek, uczyły zasad obowiązujących w szkole. Były też wzruszające podziękowania dla śp. Marii Worosz, która była wychowawcą uczniów w klasach I – III.

              Wybrzmiały głośno słowa piosenki „Ale to już było…” bo nasi uczniowie zakończyli pewien etap w życiu. Teraz czekają ich nowe wyzwania. Idą do nowych szkół, zdobędą nowych przyjaciół. Jesteśmy pewni, że będą godnie reprezentować Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie. Nasza szkoła jest zawsze otwarta dla absolwentów – mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję świętować Wasze sukcesy. Życzymy Wam powodzenia na  nowej drodze ku przyszłości. Sięgajcie gwiazd :)

              Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.